Pietūs mieste

Šiandien nusprendžiau išeiti į miestą papietauti ir pasidairyti miesto naujovių, kurių dar nespėjau pamatyti, bet jau girdėjau esant.

„Kelionė” prasidėjo pietumis prie gražios, senos Vilniaus sienos, su dar senesnių pastatų žymėmis. Tiesa, supo visa tai eilinės silikatinės plytos…

IMG_6183Vėliau nusprendžiau nukeliauti iki neseniai atidaryto namo Katedros aikštėje.

Iš karto „sužavėjo” durys netoli pagrindinių vartų.

IMG_6186Pagalvojau „gal tai slaptasis išėjimas iš rūmų, kokie būna visose senovinėse pilyse?..”.

Ir dar akį patraukė Vytis virš pagrindinių vartų į vidinį kiemą.

IMG_6189Aš suprantu Abiejų Tautų Respublikos herbą šioje vietoje, galų gale švediškos prigimties Vazų herbą, bet vien tik Vyčio aš čia nesuprantu niekaip… Ir dar Vyčio, priimto naudoti jau po Nepriklausomybės atkūrimo. Nesupraskite manęs klaidingai. Su Vyčiu apskritai, viskas yra gerai, tiesiog nemanau, kad jis turėtų būti čia – virš „atstatytų” Valdovų rūmų.

Bet viena Vilniaus naujiena mane vis gi nudžiugino. Net labai! Tai naujasis Vinco Kudirkos paminklas. Pamačiau ir susižavėjau. Tokia grakšti skulptūra, galingos ir, prisipažinsiu, jau šiek tiek nusibodusios antro plano konstrukcijos fone atrodo išties įspūdingai ir įtaigiai. Jau buvau bepradedąs netekti vilties, kad Vinco Kudirkos paminklo čia nebus, o liks tik tas „antrasis planas”. Džiugu, kad taip nenutiko. Žaviuosi.

IMG_6201IMG_6190IMG_6192IMG_6193IMG_6198IMG_6199IMG_6195IMG_6196IMG_6197IMG_6191 IMG_6200IMG_6205IMG_6203IMG_6204Nuoširdus Ačiū skulptoriui Arūnui Sakalauskui, architektui Ričardui Krištapavičiui ir visam labdaros ir paramos fondui Vinco Kudirkos vardui įamžinti.

P.S. O pabaigai papasakosiu ką sugalvojau :) Pastebėjau, kad Vincas ant savo postamento stovi kiek atkišęs į priekį savo dešiniąją koją. O ar tai negalėtų būti traukos objektu norų galvojimui? Pavadinčiau šį projektėlį „Paliesk Vinco koją ir tavo noras išsipildys!” :) Hm, reik išmėginti ir sugalvoti kokį. Žiūrėk, gal ir išsipildys? :)

IMG_6202Ką manote? :)