Dienos citata

Šiandienos citatų autorius – VU dėstytojas, istorikas, doc. dr. Eligijus Raila.

Apie Dainų šventę ir alergiją

Atrodo, kad lietuviai vienas kitam jaučia didžiulę alergiją. Vienas kito nekenčia, o po to staiga susivienija ir gieda. Ar tai galima vadinti patriotizmo aktu?“

Apie Dainų šventę ir vertybes

Tuo metu istorikas E. Raila prisipažįsta, kad jam keletą dienų iš eilės stebint „pseudopagoniškas orgijas“, pasidarė aišku, kad Lietuvoje klesti „bambalių kultūra“ bei kilo klausimas, kas lietuviams yra vertybė – tauta ar valstybė.

„Tie, kuriems svarbu tauta, tampa patriotais. Bet jie gali ir be valstybės gyventi. Dauguma lietuvių labiau vertina tautą, o ne valstybę“, – pastebėjo E. Raila.

Apie Dainų šventę ir mažumas

Tarkime, ta pati Dainų šventė. Aš nežinau, ar buvo nors vienas vakaras skirtas tautinėms mažumoms, kurios gyvena greta mūsų jau tūkstantį metų, kartu su mumis kovojo už tą pačią laisvę ir nepriklausomybę.

Žydas, lenkas, rusas gali padėti galvą už Lietuvos nepriklausomybę, o lietuvis gali nekelti kojos iš namų. Nebuvo tokio vakaro. Nebuvo žydų ansamblio, rusų, ukrainiečių folkloro vakaro. Ar jie nėra mūsų tautos nariai?

www.lrt.lt

Apie gegužės 3-iosios Konstituciją

Kita vertus, mes parodome, ko galbūt kas nors ir nenorėtų matyti, kad iš tiesų mūsų istorinis bendras likimas labiausiai buvo susijęs su Lenkija.

www.lrytas.lt