Ar tik ne siaurukas puškuoja?

Vilnius. Kiek netikėtų ir žavių atradimų Jis dar paruošęs smalsioms Jo mylėtųjų širdims ir protams? :) Tokiu kiek retoriniu klausimu norėčiau pradėti šiandienos nedidelio atradimo pristatymą. Atradimo, kuris, prisipažinsiu, šiek tiek suvirpino mano širdį. Gal kiek juokinga, bet atradimai susiję su visai visai neseniai dingusiu Vilniumi mane visada sujaudina.

Štai žiūrinėjau šiandien savo taip mėgiamo Juozapo Kamarausko darbų kolekciją ir ką gi aš pamačiau?! (žr. 1 pav.)

vingio_tiltas1 pav. J. Kamarauskas. Neries vingis. Akvarelė. 1932 m. VDM

O gi Vilniaus siaurojo geležinkelio tiltą per Nerį ties Vingiu, apie kurį jau esu rašęs. Darbas datuotas, jei gerai įžiūriu pačio kūrėjo parašą, 1932 m. birželio 19 d.(?) Akvarelė ši atlikta nuo Karoliniškių kalvų. Čia pat, Neries vingyje ganosi gyvuliai, poilsiautojai maudosi, gal net irstosi baidarėmis ir! Ar neapgauna manęs mano akys?! Tiltu rieda siaurukas su gan ryškiais vagonais! Ar Jūs tai taip pat matote?!

ar_ten_siaurukas2 pav. Ar tik ne siaurukas puškuoja?

Jei Jūs matote tai, ką matau ir aš, tai šitai yra antrasis Vilniaus siauruko man žinomas užfiksavimas ir, tikėkimės tik kol kas, pirmasis iš tarpukarinio laikotarpio. Priminsiu, kad mano minimas ir iš seniau žinomas Vilniaus siauruko atvaizdas yra darytas XX a. 6-jame dešimtmetyje. (žr. 3 pav.)

19563 pav. Vilniaus siaurukas. Spėjama, ką tik kirtęs Vilniaus vingio tiltą ir judantis link Žvėryno. ~1956 m.