Netradicinis Vilnius #1

Pastarosiomis dienomis kažkaip pramušė noras rašyti. Pagalvojau, kad nėra taip daug rašančių apie senąjį Vilnių lietuvių kalba, tad reikia bent po truputį pildyti šią spragą.

Šiandien kilo mintis pradėti naują rubriką. Su rubrikom, tiesa, man prastai sekasi, nes greitai pametu numeraciją arba užsidegimą. Bet reikia stengtis.

Maždaug prieš metus savo moksluose rašiau darbą apie tradicinius senųjų Vilniaus fotografų miesto fiksavimo taškus ir daug kam žinomą įprastą senojo miesto fotografiją. Tad nuo šiandien čia pasistengsiu patalpinti vieną kitą nuotrauką su netradiciniais reprezentacinio Vilniaus vaizdais ir komentarais apie juos. Idėja ne nauja ir ne per daug originali, bet vaizdų susikaupė, o juos slėpti prasmės maža :)

Taigi, pirmasis vaizdas.

J. Bułhakas. Vilnius

J. Bułhakas. Vilnius – Šv. Jonų bažnyčia

Kaip galima suprasti ir įrašo nuotraukoje, jos autorius – Janas Bułhakas. Tai patvirtina ir šiam autoriui būdingas reljefinis įspaudas nuotraukos apatiniame dešiniajame kampe su jo pavarde. Paveiksluota stovint šalia šiandieninės Šventaragio gatvės, žiūrint į dabartinę Universiteto gatvę. „Gaudyta” puiki ir netradicinė vertikali šios vietos kompozicija, sukuriama, savaime suprantama, vieno iš daugelio Vilniaus bokštų.

langinės

Langinės Šventaragio gatvėje

Dar viena įdomi smulkmena – dabartiniame Vilniaus Arkikatedros kurijos skverelyje stovi nebeegzistuojantis statinys, o jo langinės išeina į dabartinę Šventaragio gatvę.