F-15C Vilniuje. NATO karinių oro pajėgų pratybos.

nato

LR Krašto apsaugos ministerija savo tinklapyje pranešė, kad 2014 m. balandžio 1-2 d. Vilniuje (žinoma ir kitose Lietuvos dalyse) vyks NATO oro karinių oro pajėgų pratybos. Skelbta, kad Vilniuje turėtų treniruotis amerikiečių naikintuvai F-15C (plačiau žr. Wiki – McDonnell Douglas F-15 Eagle). Nusprendžiau nepraleisti galimybės pamatyti tokį vaizdą.

F-15C iš Wiki

F-15C iš Wiki

Taigi balandžio 1-ą nuvykau netoli Vilniaus oro uosto (iš pietų pusės) ir ėmiau laukti. Sutrumpinus visą mano ilgą laukimą pasakysiu, kad aplink lūkuriavusi šeimyna pasidavė po nepilno pusvalandžio, iš kitos pusės budėjęs fotožurnalistas – po ~40 minučių. Aš iškenčiau apie 50 minučių ir ėmiau pėdinti link automobilio. Ir ką Jūs manot! Nužingsniavęs maždaug 30 m nuo labai neblogos savo stebėjimo pozicijos iš už miškelio išgirdau gaudimą… Net neverta rodyti, ką „nufilmavau“…

Po tokio nusivylimo pasišoviau žūtbūt atvykti rytoj, t.y. jau šiandien. Taip ir padariau. Šiandien nesimatė nei fotožurnalisto, nei šeimos. Bet keli „kolegos“ atvyko. Jie stovėjo kiek nuošaliau. Praėjus maždaug 20 min. laukimo, veiksmas oro uosto teritorijoje sustojo (kaip ir vakar – niekas nekyla, niekas nesileidžia, visi civiliniai orlaiviai stovi vietoje). Supratau, kad tikslas netoli. Taip ir buvo. ~15:20 iš už miškelio išgirdau tą patį gaudimą ir ėmiau matyti naikintuvo kontūrus. Šį kartą nestebuklingą savo kamerą aš užtikrintai įjungiau ir pirmąjį skridimą užfiksavau tvarkingai. Kodėl pirmąjį? O gi todėl, kad be nedidelio nusivylimo apsieiti nepavyko ir šį kartą.

Naikintuvų porai praskridus, po kelių minučių oro uosto teritorijoje pradėjo vykti veiksmas – civiliniai orlaiviai pradėjo judėti link pakilimo tako, nusileido viena Cesna. Aš taip pat patraukiau link automobilio. Ir ką Jūs manot! Tik įsėdus, F-15 grįžo… Kažkiek užfiksuoti pavyko, bet tai ne stebuklas.

Bet kokiu atveju, abiem vaizdeliais dalinuosi ir rekomenduoju pasigarsinti. Jei kur nors juos talpinsite, labai prašau nurodyti jų autorių – Karolį Kučiauską.

P. S. Paskutinės naujienos. Praskridimų buvo netgi trys!